ZTJmYTdmNzBkY2EwZThhN2Q1NGJlNGIwODVhNmIwYw==.thumb

Liga 1: Voluntari – FC Argeș, vineri, 17:30, Digi Sport 1

Liga 1: Universitatea Craiova – Hermannstadt, vineri, 20:30, Digi Sport 1

Granada – Napoli 2-0. Spaniolii, mai pragmatici decât italienii

Andaluzii au deschis scorul în minutul 19, prin Yangel Herrera, care a reluat cu capul o centrare perfectă venită de la Kennedy.

Peste numai două minute, Granada a reușit un contra-atac școală, care i-a lăsat fără replică pe napoletani. Machis a făcut o cursă superbă, i-a pasat lui Kennedy, iar acesta a finalizat excelent, în diagonală.

În a doua repriză, Napoli a încercat în zadar să revină pe tabelă sau măcar să înscrie un gol care să-i ofere mai multe șanse la retur. Deși…

Mai multe detalii aici: Granada – Napoli 2-0. Andaluzii produc surpriza și devin mari favoriți la calificarea în optimi